zahlavi
logo
 
 

Untitled Document Rozhlas

MR.gif(9 kb)MR.gif(9 kb)MR.gif(9 kb)MR.gif(9 kb)MR.gif(9 kb)
Zprávy místního rozhlasu obce Doubravy

16.1.2018

INFORMACE O VOLBĚ PREZIDENTA ČR:

starosta obce Doubravy oznamuje, že druhé kolo volby se koná 26. a 27. ledna 2018, umožněno voličům volit bude v pátek 26. ledna od 14:00 do 22:00 hodin a v sobotu 27. ledna od 8:00 do 14:00 hodin, volební místnost je v zasedací místnosti obecního úřadu, doubravy č. 45. 

Vážení doubravští motoristé, dovolujeme si vás pozvat na besedu s Jaroslavem Bártkem, který vás seznámí se změnami v silničním provozu a rovněž zodpoví dotazy, týkající se této oblasti. Beseda se uskuteční v hospodě v pátek 19. ledna 2018 v 18:00 hodin. Těšíme se na hojnou účast. 

Drůbežárna Prace bude v pátek 19.1. ve 13:30 hod. prodávat kuřice červené ve stáří 18 týdnů za 175 Kč/ks, roční slepice za 90 Kč/ks,  krmivo pro drůbež a králíky + vitamínové doplňky, dále bude firma vykupovat králičí kožky - cena 10-15 Kč/ks. 

Veterinární správa nařizuje všem chovatelům prasat domácích nahlášení chovu a počtu prasat do konce měsíce ledna 2018 na obecní úřad. Případné porušení povinnosti by pokutováno. 

Firma SOLLAU v Hřivínově Újezdě hledá zaměstnance na pozice soustružník, frézař a svářeč. Bližší informace na desce u obchodu nebo přímo na telefonu 572 013 873. 

Milí přátelé, prosíme Vás o hlas pro foto č. 44 na webu  charity zlín.

http://www.zlin.charita.cz/trikralova-sbirka-na-zlinsku/fotte-2018/

Všem děkují -  3 králové z Doubrav

Oznamujeme občanům, že při tříkrálové sbírce bylo v naší obci vybráno celkem  16.899,- Kč. Tuto částku si odvezla dnes Česká katolická charita. Pokladničky byly rozpečetěny pracovníky charity, za účasti starosty obce a obsah přepočítán a zapsán.  Poděkování patří všem, kteří přispěli finančním obnosem a také dobrovolným koledníkům. 

Farnost Velký Ořechov si Vás dovoluje pozvat na Farní ples, který se uskuteční dne 20. ledna od 20.00 hodin v kulturním domě na Velkém Ořechově. K tanci a poslechu bude hrát dechová hudba Ořechovjané, připravena bude i hodnotná tombola. Srdečně se na Vás těší naši farníci.  Vstupenky na tento  ples si můžete zakoupit v předprodeji v místním  obchodě.  Pokud by někdo měl možnost  a chtěl přispět do tomboly. ať tak učiní taktéž v obchodě u p. Bártkové.

Myslivecký spolek Strážná Březůvky-Doubravy si vás dovoluje pozvat na myslivecký ples, který se bude konat taktéž v sobotu  20. ledna od 19:30 hod. v kulturním zařízení na Březůvkách. K tanci a poslechu bude hrát dechová hudba  Boršičanka  a skupina  Ká-Duet.  Budou nachystány tradiční zvěřinové hody a bohatá tombola.  Vstupenky si můžete zakoupit i v předprodeji u pana Jiřího Divokého – tel. 733 513 549. Cena vstupenky je 120,-- Kč.

Firma SOLLAU v Hřivínově Újezdě hledá zaměstnance na pozice soustružník, frézař a svářeč. Bližší informace na desce u obchodu nebo přímo na telefonu 572 013 873.

Paní doktorka Gavendová oznamuje rodičům, že 21. prosince dětská poradna v Doubravách nebude, bude až 18. ledna.

Odchovna drůbeže nabízí možnost odběr a dovoz kuřic již od ledna. Veškeré potřebné informace o zimním či jarním odběru zjistíte v letáčku na desce u obchodu, na webu obce nebo na obecním úřadě. 

Pro naši obec nabízí své služby kamenictví, které u nás dnes bude přijímat objednávky na veškeré kamenické práce. Vše za výhodné ceny. Pro využití této akční nabídky, je NUTNÉ si sjednat přesný čas schůzky s tímto kameníkem, který se právě pohybuje v okolí naší obce a to na jednoduchém telefonním čísle 777-888-332. Nabízí nové pomníkové sestavy v žulovém provedení, broušení starých hrobů, kompletní služby v oboru kamenictví a restaurování a jiné opravy a úpravy Vašeho hrobu. Do konce listopadu sleva až 30%, opakuji telefonní číslo, které je platné po celý rok 777-888-332.

Oznamujeme čtenářům, že nám byl z krajské knihovny zapůjčen výpůjční soubor knih a také obec nakoupila nové knihy. K dispozici jsou k zapůjčení i časopisy, odebíráme přes 20 titulů.  Zveme čtenáře a návštěvníky do knihovny. 

Dovolte mi vážení občané, abych vás seznámil s výsledky voleb do Parlamentu PS ČR v Doubravách říjen 2017. Z celkového počtu 436 oprávněných voličů se volby zúčastnilo 271, což reprezentuje volební účast 62%. Nyní bych vás rád seznámil s jednotlivými stranami, které získaly hlasy v našem volebním obvodu. Uvádím je v pořadí dle počtu získaných hlasů. 1, ANO 2011 - 77 hlasů, 2, SPD T.O. – 43 hlasů, 3, ODS – 38 hlasů, 4, STAN – 26 hlasů, 5, Česká pirátská strana  – 22 hlasů, 6, ČSSD – 19 hlasů, 7, KDU ČSL – 15 hlasů, 8, KSČM a TOP 09 – 10 hlasů, 9, Strana zelených – 5 hlasů, 10, Strana práv občanů a Řád národa  - 2 hlasy a 1 hlas Občanská demokratická aliance. Závěrem mi dovolte poděkovat jak všem voličům, kteří přišli k volbám, tak i celé volební komisi za skvělý a bezchybný průběh voleb v našem okrsku. Ing. Jiří Šulák.

Informace starosty pro občany, kteří obdrželi výzvu ve věci užívání obecních pozemků. Občan si může zažádat o pronájem nebo o odkup užívané obecní parcely. Výše pronájmu a délka trvání se bude projednávat na zasedání zastupitelstva obce v září 2017. Pro odkup je pro tyto případy cena snížena a činí jen 60,- Kč za metr čtvereční při realizaci do 25. června 2018. Pro vložení do katastru nemovitostí je zapotřebí pořídit geometrický plán pro dělení parcel, který je nutnou přílohou ke kupní smlouvě a zaplatit na katastrálním úřadě příslušný poplatek. Pokud se v uličce domluví více zájemců jak tři, budou celkové náklady výrazně nižší. Smlouva zájemcům bude sepsána na obecním úřadě v Doubravách zdarma. Podrobnější informace obdržíte na obecním úřadě.

Pěstitelská pálenice ve Březnici zahájila pálení ovocných kvasů. Objednávky přijímá paní Chalupová osobně, nebo na telefonech 577 991 571, 577 991 162 a na mobil 732 336 381.

Na desce u obchodu a webu obce je zveřejněno oznámení Státního pozemkového úřadu o zahájení komplexních pozemkových úprav. Pozemkový úřad svolává a zve vlastníky zemědělské půdy na úvodní jednání. Toto se uskuteční 6. září od 16:00 hodin v kulturním areálu u hřiště, nebo za deště v hospodě.  

Firma SOLLAU s.r.o. Hřivínův Újezd nabízí práci pro soustružníka a frézaře (obsluha konvenčních strojů), zaučí i absolventy, dále svářeče, metoda TIG, praxe výhodou, zaučí i nesvářeče a zajistí odborný výcvik. Práce na plný úvazek, pracovní smlouva, nástupní plat 23.000,- Kč. Dále hledá zaměstnance na pozici obchodního manažera pro německy mluvící trhy s nástupním platem 30.000,- Kč.

 Obec Velký Ořechov nabízí k pronájmu na dobu neurčitou Byt o velikosti 1+kk (obývací pokoj s kuchyňským koutem 26,81 m2, předsíň 5,52 m2, koupelna s WC o výměře 4,86 m2) a sklep o výměře 4,3 m2. Byt se nachází v budově MŠ, č.p. 27. Nástup možný IHNED. Více informací na telefonu 577996034, 776165504 nebo na obecním úřadě. Zájemce může podat písemnou žádost na email starosta@velkyorechov.cz nebo osobně na obecním úřadě.

Oznamujeme občanům, že na vývěsce u obchodu a na webu obce v záložce informace je zveřejněn leták, který popisuje postup spalování suchého odpadu ze zahrad na ohništi. Žádáme občany, aby se seznámili s návodem na zákonné spalování klestí a suché trávy. Tento postup je doporučen hasiči.

Ve čtvrtek 16.3. se opět po zimní přestávce otevírá klubovna pro děti a rodiče na hřišti. Klubovna bude otevřená každý čtvrtek od 16:30 hod. Přijďte si něco s dětmi vytvořit, nakreslit, nebo jen tak si pohrát. Podrobnější informace jsou na stránkách obce v záložce Klubovnička. Jste všichni srdečně zváni. 

Informace pro zájemce o nosné kuřice. Občané, kteří mají zájem o koupi snáškových kuřic, si mohou kuřice objednat a vybrat si ze čtrnácti druhů i z několika termínů dodání od jara do podzimu. Kuřice jsou z našich nejlepších šlechtitelských programů, mají kompletní vakcinaci, jsou z uzavřených odchoven ve východních Čechách, tedy plně chráněny před ptačí chřipkou. Dovoz kuřic je přímo na adresu odběratele. Informace o způsobu objednání i termínech odběru najdete na letáku u obchodu a webu obce. 

Oznamujeme  čtenářům  místní  knihovny, že obec nakoupila nové knihy pro naše čtenáře. Dále odebíráme 22 titulů různých časopisů. Knihovna nabízí tyto služby – půjčování knih a časopisů pro děti i dospělé čtenáře, veřejný internet a infocentrum obce.  Všechny služby knihovny jsou zdarma. Výpůjční doba je vždy v pondělí a středu od 15 do 17 hodin. Zveme všechny zájemce k návštěvě knihovny.

Folklorní soubor Horněmčí si vás dovoluje pozvat na seminář "Učíme se lidové tance", který proběhne v březnu v Uherském Brodě. Bližší informace na desce u obchodu a webu obce.

Charita Zlín hledá do kolektivu terénní pečovatelské služby pracovníky v přímé péči. Zájemci mohou volat na telefon 737 736 154 Mgr. Zdeňka Vlčková.

Oznamujeme, že na obecním úřadě se vybírají místní poplatky. O povinnostech, výši, slevách a osvobození od poplatků se dočtete v aktuálně platných obecně závazných vyhláškách obce. Za odpady se vybírá na osobu, či neobydlenou nemovitost 540,- Kč. Poplatek ze psa a za stočné je 100,- Kč. Můžete si přijít uhradit i poplatek z hrobu na hřbitově ve Velkém Ořechově ve výši podle smluv uzavřených s obcí Velký Ořechov. Jen upozorňujeme, že poplatky se vybírají do konce měsíce března. Kdo nemá možnost se dostavit osobně na úřad, může si domluvit platbu bezhotovostně.
Dále Obecní úřad poskytuje pro občany služby Czechpoitu, to jsou výpisy ze státních rejstříků a z katastru nemovitostí. Můžete si u nás nechat ověřit podpis, nebo zhotovit 28.11 2016

 Pan Michal Sláma připravil zahajovací schůzku pro všechny doubravské modeláře od 10 do 80 let. Schůzka proběhne ve středu 7.12. v 17:30h na obecním úřadě. U nezletilých je doporučen doprovod rodiče. Smyslem setkání je zjistit zájem o plastikové nebo rádiem řízené modelářství.

V sobotu 10.12. v 9h jste srdečně zváni na ukázku pletení košíků. Akce proběhne na obecním úřadě, vstup je volný. Materiál je zajištěn.  Přijďte se v adventním čase přiučit tradičnímu řemeslu.

Děti i dospělí z Dohudradla děkují všem co přišli na rozsvícení vánočního stromu a podpořili v sobotu dobrou věc. Z dobrovolných příspěvků se podařilo vybrat krásných 7.234,-Kč. Dohudradlo uvádí: „Máme radost, že můžeme dělat radost dětem z dětského domova,které nemají takové štěstí jako my! Protože Vánoce prostě nejsou o tom mít dokonalý stromek, dokonale uklizeno, hodně druhů cukroví a hromadu dárků, ale hlavně o tom, že se lidé potkávají a pomáhají si navzájem! A rádi k tomuto vedeme i naše děti.“


Oznamuji čtenářům, že do knihovna došla nová zásilka časopisů k vypůjčení na čtení domů a že nám byl zapůjčen z krajské knihovny nový výpůjční soubor 140 knih. Knihovna nabízí tyto služby – půjčování knih a časopisů, veřejný internet a infocentrum obce.  Všechny služby knihovny jsou zdarma. Výpůjční doba je vždy v pondělí a středu od 15 do 17 hodin. Zvu všechny zájemce k návštěvě knihovny.


Prodáváme šikmé letecké snímky obce z léta 2015, vhodné k zarámování na stěnu o rozměru 40 x 60 cm. Cena jedné fotografie je za 250,- Kč.


Oznamujeme občanům, že obec nakoupila moštovací zařízení. Moštování budou provádět zaměstnanci obce, kteří jsou proškoleni v obsluze zařízení a jsou připraveni zpracovat vaše ovoce dle zapsaného pořadníku.

Moštovat se bude vždy v pondělí a středu, podle zájmu, nejpozději do 16:00 hodin na parkovišti před obecním úřadem.

Moštování a počet dávek si sjednejte na obecním úřadě, kde budete zapsáni do pořadníku.

Množství na jednu dávku je 5 zarovnaných zeleninových bedýnek doma omytého ovoce.

K moštování si dovezete potřebné množství omytého ovoce, uzavíratelnou bandasku na převoz moštu a pytel na odvoz výpresků.

Úhrada bude jen za spotřebovanou energii a vodu, za jednu dávku moštování 20,- Kč.


Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových vydal Výzvu vlastníkům nemovitostí a dalším oprávněným, kteří nejsou označeni v katastru nemovitostí dostatečně určitě, aby se přihlásili k vlastnictví nemovitosti. V praxi to znamená, že některé pozemky v katastru Doubrav a i jinde jsou zapsány stále na již zemřelé osoby a v dědickém řízení nebyly všechny pozemky vzpomenuty, dědicové by se nyní měli o ně přihlásit na uvedeném úřadě ve Zlíně a vyvolat tak dodatečné dědické řízení. Seznam nemovitostí a vlastníků zapsaných v katastru je na desce u obchodu a webu obce, popřípadě vám podáme informace na obecním úřadě.


Obec má nově zřízeny FB stránky - https://www.facebook.com/obec.doubravy.


Obvodní lékař, MUDr. Minařík nám oznámil, že v Doubravách bude ordinovat v následujícím období každý lichý týden vždy ve středu  od 10 do 11 hodin.

Upozorňujeme občany, že se v okolí množí případy návštěv podvodníků a zlodějů v domácnostech. Nabádáme hlavně starší občany, aby si zamykali brány a dveře a osobám, které se jim budou představovat jako prodejci, nebo zprostředkovatelé nových smluv na dodávku elektřiny neotvírali.  Bývá zvykem, že pokud někdo přijede do obce, tak se zajde první nahlásit na úřad a my vás rozhlasem informujeme, že bude chodit po obci a nabízet zboží či služby. Ve vlastním zájmu takovou předem neohlášenou návštěvu nahlaste buď na obecní úřad 577 991 077, nebo zrovna na Policejní hlídku  974 666 751, která si osoby prověří. Buďte všímaví ke svému okolí, zapište si poznávací značku auta, směr odjezdu a stručný popis osob. Pomůžete tak k rychlejšímu dopadení pachatelů.
 


Vážení občané, firma Martin Kytka - Rizikové kácení si Vám dovoluje nabídnout své služby v oboru  kácení stromů, rizikového kácení stromolezectvím a ořezávání stromů. Ceny stanovuje po osobní prohlídce a posouzení rizikovosti a náročnosti práce. V případě, že potřebujete pokácet nebo ořezat strom volejte na číslo 737 635 748. Tešíme se na případnou spolupráci.Staré příspěvky:


Vážení spoluobčané, dovolte nám, abychom touto cestou Vám popřáli hodně zdraví, štěstí, rodinné pohody, osobních i pracovních úspěchů do nového roku 2014. V uplynulém roce se podařilo v obci mimo jiné vyspravit místní komunikace na Horňansku, u Pavelkového a státní cestu ke Březůvkám, pořídily se kompostéry do domácností a zaznamenali jsme podstatné zlepšení kvality vypouštěných odpadních vod do kanalizace od domácností. V následujícím roce nás čekají další dílčí úkoly k docílení spokojenosti občanů, zvelebení životního prostředí a  mnohé jiné úkoly pro řádný chod obce a také komunální volby do zastupitelstva. V sousedském soužití nás ještě trápí prohřešky některých neukázněných spoluobčanů. Nejvíce si znepříjemňujeme život v obci hlavně nezákonným parkováním automobilů na místních komunikacích a chodnících a také je velmi nepříjemné volné pobíhání psů po obci.

Dále oznamujeme, že na obecním úřadě v Doubravách se od ledna do konce března vybírají místní poplatky. V letošním roce se výše poplatků nezměnila, za odpady se platí 480,- Kč na osobu a také za neobydlený dům, 100,- za stočné podle smluv a ze psů podle obecně závazné vyhlášky pro rok 2014. Dále se bude vybírat jako každý rok pro obec Velký Ořechov poplatek z hrobového místa.


Dále upozorňujeme občany, aby svá osobní vozidla parkovali podle zákona o silniční dopravě tak, aby neznemožnili zimní údržbu a případný průjezd hasících a zdravotních vozů k potřebným domácnostem. Nedodržení zákona může být Policíí ČR pokutováno.


Firma Autovrak Zlín v areálu čerpací stanice Bohuslabice u Zlína nabízí ekologickou likvidaci vozidel, pojízdných i nepojízdných. Vrak si bezplatně odvezou, vystaví doklad o ekologické likvidaci, bez kterého se vozidlo nedá trvale vyřadit z registru na úřadě. Za vozidlo bude ihned proplacena dohodnutá částka. Telefonický kontakt 720 662 662.
Obecní úřad Doubravy vydává občanům plastové kompostéry o objemu 900 litrů. Tyto kompostéry byly obcí pořízeny s dotačním příspěvkem na dobu udržitelnosti 5 let. Příspěvek ze strany občanů byl zastupiteli stanoven  ve výši 250,- Kč. Budou vydávány v pořadí podle zájmu až do vyčerpání omezeného počtu.

Na obecní úřad přišla nabídka v akci pro občany na laboratorní rozbory vody ze studny a odpadních vod z domovních čistíren a septiků. Bližší informace jsou na úřední desce a webových stránkách obce.


 Došla nám nabídka práce montážní plošinou MP-16 s obsluhou, na podvozku Daewoo-Avia, firmou Igor Čejka Bohuslavice.. Maximální výška 16 m, boční dosah 8 m.Využití - ořezy stromů, údržba a opravy obecního majetku a jiné. Cena za hodinu práce je 440 Kč/hod, 20 Kč/km bez daně. 
Oznamuji čtenářům, že do knihovny byly dodány nové knihy z výpůjčního souboru krajské knihovny Zlín v počtu 120 titulů beletrie i naučné literatury pro děti i dospělé čtenáře. Dále knihovna začala odebírat 20 titulů časopisů pro převážně dospělé čtenáře ( 100+1, Moderní domov, motoristické a o přírodě) a pro děti Mateřídoušku, Sluníčko a kreslené komiksy. Dovoluji si Vás pozvat k návštěvě knihovny. Možnost vypůjčit si knihy a časopisy máte každé pondělí a středu od 15:30 do 17 hodin. Všechny knihovnické služby, včetně použití veřejného internetu jsou zdarma. 

 Oznamujeme občanům, že na stránkách obce je umístěn audiozáznam s nahrávkou veřejné informační schůze konané v hospodě v pátek 23. listopadu.


Oznamuji občanům, že v místní knihovně se nabízí k prohlížení pamětní kniha kaple sv. Vojtěcha v Doubravách. Ve výpravné knize si můžete přečíst informace a zajímavosti o návrzích a výstavbě kaple, o práci  občanského  sdružení v a věřících v Doubravách. Knihu doplňují fotografie z výstavby a slavnostního žehnání.  Zvu zájemce k návštěvě knihovny.

Pečovatelská služba charity Zlín nabízí potřebným své služby. Bližší informace a telefonické kontakty naleznete na desce u obchodu a webových stránkách obce.

Žádáme občany, aby do kontejnerů na sklo, které jsou umístěny na dvoře obchodu a hospody,
ukládali pouze skleněný odpad. Do kontejneru patří sklo bílé a barevné, a skleněné střepy z tabulového skla.  Nepatří sem porcelán, keramika, autoskla a drátěné sklo. Toto je komunální odpad, který ukládejte podle velikosti do popelnic nebo kontejneru u OÚ.


Obecní úřad informuje občany, že mají dobrovolnou možnost, pro budoucnost, si na obecním úřadě v Doubravách nechat ošetřit připojení svých domovních přípojek, přes obecní pozemky, na veřejné sítě (plynovod, vodovod, kanalizace, elektrické vedení NN, příchod a vjezd), pro trvalý stav zaznamenaný v listech vlastnictví. Tento záznam učiní katastrální úřad a bude sloužit nynějším a i případným dalším majitelům (dědictví, prodej,…) rodinných domů. Obec s majiteli, vlastnícími stavby či pozemky v obci, bude na základě geometrických plánů zřizovat smlouvy o věcném břemeni, které podléhá vkladu do katastru nemovitostí, bezúplatně. Za podmínek, že geometrický plán vždy nechá zhotovit oprávněný z věcného břemene (žadatel, stavebník), rovněž i poplatek na katastru uhradí oprávněný.  Smlouvu vyhotoví žadateli obecní úřad bezplatně.  Apelujeme na občany, aby ve vlastním zájmu zvážili tuto nabídku obce.


  Na obecním úřadě v Doubravách poskytujeme tyto služby: Podatelna pro předání podnětných listin, ověřování pravosti podpisu a pravosti listiny, veškeré služby CZECH Point – ověřené výpisy úředních listin, informační, poradenské a knihovnické služby, veřejný internet zdarma, pokladna a účtárna. Prodej popelnic, skříněk HUP a dárkových předmětů. V místní knihovně jsou pro čtenáře k zapůjčení knihy a časopisy. Knihovna vlastní přes 1.600 knih pro děti, mládež a dospělé, dále 4 výpůjční soubory o takřka 450 titulech a obcí nově zakoupených 67 knih. Odebírá se časopis Naše příroda a České motoristické noviny. Přes prázdniny je knihovna uzavřena, zvu čtenáře k návštěvě knihovny, aby si ještě v tomto měsíci vypůjčili knihy na dovolenou a prázdniny.

 Vážení spoluobčané, dovolujeme si Vás upozornit, že v poslední době se v obci množí krádeže, a to jak v areálu družstva, tak i v okolí jednotlivých rodinných domů. Vyzýváme Vás k ostražitosti, pozornosti a zvýšené ostraze Vašeho majetku. Jedině tak předejtete dalším nepříjemným situacím.

Soukromá firma v Oldřichovicích nabízí prodej hnědého uhlí - ceny za metrický cent:  Kostka   335,- Kč, Ořech I.   312,- Kč, Německá briketa   450,- Kč, Koks   790,- Kč. Ceny jsou uvedeny včetně DPH. Cena dopravy do Vaší obce je 275,- Kč. Firma disponuje certifikovanou digitální váhou, která je ověřena pro obchodní účely. O skutečné váze Vám bude vytištěn vážní lístek. Volejte 725 929 651.

Transfúzní oddělení Baťové nemocnice Zlín žádá občany k dárcovství krve. Přijít darovat krev můžete každý všední den, mimo úterý v době od 6:00 do 9:00 hodin. Podrobné informace a kontakt je na úřední desce u obchodu. 

Durnet.cz nově nabízí v obci vysokorychlostní připojení k internetu. Vyzývá každého, kdo má problémy s internetovým připojením, cenou připojení nebo rychlostí připojení, aby se obrátil na www.durnet.cz nebo na telefon 605 86 75 42.

Firma kominictví Chlud ze Zlína bude v obci provádít kominické práce. Cena za vyčištění jednoho průduchu je 380,- Kč včetně vystavení závěrečné zprávy pro úřady a pojišťovny. Telefon na kominického mistra je 774 500 344.

Prosíme občany Doubrav a majitele nemovitostí v obci o poskytnutí kontaktních údajů, pokud možno na mobilní telefon a e-mailovou adresu, na alespoň jednu osobu v domácnosti. Tyto informace nebudou nikde zveřejňovány, budou sloužit obecnímu úřadu pouze k operativní rychlosti kontaktovat Vás v případě potřebnosti. V budoucnu, pokud si to budete přát, Vám můžeme na Vaši e-mailovou adresu zasílat aktuality a znění hlášení místního rozhlasu. Ozvěte se nám prosím na telefon 577 991 077 nebo na e-mail doubravy@volny.cz . Děkujeme.

Upozorňujeme občany, že dvůr za úřadem je oplocen a uzamčen, klíče od brány jsou na obecním úřadě. Prostor je nově nepřetržitě monitorován kamerovým systémem. Pokud budete chtít uložit neskladný nebo kovový odpad do kontejneru, domluvte si jeho uložení na úřadě, popřípadě na telefonu 725 121 099. Dále za hospodou a obchodem jsou kontejnery na sklo, pokud je některý zaplněn, používejte k uložení druhý a nestavte sklenice na zem ke kontejneru. Plasty se sbírají pravidelně podle rozpisu jedenkrát měsíčně v přichystaných pytlích svozem po obci. Svoz nebezpečného odpadu bude 19. října. Pokud si nebudete jisti v otázce odkládání odpadu, dotazujte se na obecním úřadě a rádi vám poradíme.

Milí čtenáři, knihovna je otevřena každé pondělí a středu od 15:30 do 17:00 hodin. Do knihovního fondu naší knihovny jsou zařazeny nově nakoupené knihy a časopisy.  Všechny služby knihovny jsou bezplatné. Dovoluji si Vás pozvat k návštěvě knihovny.

AZ jídelna ve dvoře z Luhačovic nabízí občanům dovážku obědů do Doubrav. Prezentují se jako vyvařovna domácích jídel. Na výběr jsou tři druhy denně od pondělí do pátku a cena za oběd je 60,- Kč. Objednat dovážku si můžete na telefonu 774 404 265.

Oznamujeme občanům, že na dvoře za obecním úřadem je přistaven kontejner na neskladný odpad. Upozorňujeme občany, že kontejner na neskladný odpad slouží jen na uložení opravdu neskladného odpadu, to je takového, který se pro svůj objem a velikost nedá uložit do popelnice. V žádném případě neslouží na odkládání zahradního odpadu, který si každ občan musí likvidovat na vlastním pozemku kompostováním nebo jiným vhodným způsobem. Neslouží ani k ukládání kovového odpadu na který je určen jiný kontejner na dvoře a neslouží k odkládání nebezpečného odpadu. Dvůr za úřadem je uzamčen a klíče od brány jsou na obecním úřadě. Dále za hospodou a obchodem jsou kontejnery na sklo, pokud je některý zaplněn, používejte k uložení druhý a nestavte sklenice na zem ke kontejneru. Plasty se sbírají pravidelně podle rozpisu jedenkrát měsíčně v přichystaných pytlích svozem po obci. Pokud si nebudete jisti v otázce odkláádání odpadu, dotazujte se na obecním úřadě a rádi vám poradíme.

Hasiči varují občany před nebezpeřným plošným vypalováním suchého porostu na volných plochách, které může způsobit nekontrolované rozhoření s možným ohrožením jak přírody, tak majetku nebo i zdraví lidí. Zvláště senioři by se měli mít na pozoru a neměli by přeceňovat své síly. Hasiči proto občanům doporučují, aby případné spalování odpadu na zahrádkách hlásili předem na telefon 950 670 222, chtějí tak předejít zbytečným výjezdům a planým poplachům, které každoročně provází toto období. Zároveň upozorňujeme, že povinností každého občana je počínat si tak, aby nedošlo k požáru. Je třeba dodržovat správné zásady bezpečnosti a v případě nebezpečí ihned přivolat pomoc hasičů na čísle 150 nebo 112.

Poradna pro uživatele sociálních služeb, regionální pracoviště Zlín nabízí občanům se zdravotním postižením, jejich rodinným příslušníkům a opatrovníkům osob zbavených způsobilosti k právním úkonům bezplatné poradenství v hledání vhodné sociální služby, radu při vyplnění žádostí o dávky sociální podpory, důchody, při jednání na úřadech sociáního zabezpečení a pečovatelských službách. Kontaktní telefon je 577 570 700. Bližší informace vám poskytneme na obecním úřadě.

Pila Vágner Slavičín nabízí štípané palivové dříví 30 až 50 cm dlouhé s dovozem do domu. Dále likvidaci nežádoucích dřevin štěpkovačem a půdní frézou, těžbu a přibližování dřeva, prodej štěpky a prodej stavebního a stolařského řeziva. Bližší informace na telefonu 736 769 649, na úřední desce u obchodu nebo webových stránkách obce.
Firma Lesnictví Kohoutek z Tlumačova nabízí palivové dříví štípané, nově rozšířené o prodej štípaných metrů včetně dopravy k zákazníkovi. Informace na telefonu 577 929 166, 602 553 719 a 723 649 092.

Dřevařská firma Kloboucká lesní s.r.o. nabízí k prodeji palivové dříví v celých délkách včetně dopravy. Bližší informace podá pan Tureček na telefonním čísle 723 345 805.

Přepnout na mobilní verzi